Jaka przyszłość stoi przed Francją?

Kocham Francję i wszystko co francuskie. O tym pisałem już we wcześniejszych postach 😉 Dziś o moich przewidywaniach na temat przyszłości Francji i dlaczego uważam, że warto tam pojechać na dłużej!

Współzałożyciele Unii Europejskiej (mówię o Francji) w dawnych czasach byli niezastąpioną potęgą w Europie. Niestety na poczet wojen, porażek Napoleona, czy absolutnej, niedbającej o lud władzy monarszej – Francja nie może pochwalić się tym osiągnięciem. Teraz to kraj pięknych zabytków, niezliczonej ilości zamków, czy bogatej w przeszłość kultury. Z gospodarczego punktu widzenia, ledwo co odbudowali się z kryzysu w 2008r. Francuzi wciąż tracą kilka tysięcy dolarów/per capita w porównaniu do ich najbliższego sąsiada – Niemców.

Jaka przyszłość stoi przed Francją?

Francja to kraj różnorodności, kultury, mody, serów, win, biurokracji, czeków. Wszystko jest tu unikalne. Jest w najlepszym turystycznym miejscu na świecie (W 2014 roku odwiedzona została 83 miliony razy ~ World Tourism Organization).

Jestem nastawiony optymistycznie do przyszłości Francji. Ale, to rzeczy, które powinni poprawić:

  • biurokracja we Francji leży…
  • nie chcę się narzucać, ale Francuzi piją więcej od nas…
  • strony francuskie nie są przystosowane do telefonów 🙂

Do czego zmierzam? Francja to piękny kraj absurdów. Nazbierało się ich przez lata… Mimo wszystko jak i z gospodarczego punktu widzenia, turystycznego, czy po prostu dobrego życia. Francja to dobry wybór do spędzenia choćby starych lat. Co jest w niej najpiękniejszego? UNIKALNOŚĆ

Na tym zakończę ten artykuł. Krótko, ale treściwie 😉