slowka w jezyku francuskim
Po co uczyć się od razu wszystkich słówek w języku obcym? Nie dość, że ta wiedza nigdy nam się nie przyda (oprócz osób, które chcą mieszkać we Francji) to w dodatku będziemy mieć problem z jej „utrzymaniem”. Zapraszam do nauki z tematycznych list słówek w języku francuskim!

Lista

Symbol przy słowniku oznacza, że zostały dodane nagrania przez native speakera. Zapraszamy do nauki wymowy języka francuskiego. Prosimy pamiętać, że wymowa słów może się różnić przez miejsce urodzenia danego speakera. Finalnie na stronie będą nagrania dwóch osób z dopiskiem ich pochodzenia.

Dlaczego słowniki tematyczne?

Nawet w książkach maturalnych do języka niemieckiego, słowa grupowane są w kategorie. To tradycja kontynuowana na każdej stronie, którą tworzymy. Uważam, że to bardzo dobry sposób na naukę. To żadna nowość… Dzięki słownikom tematycznym oszczędzamy czas na uzupełnianiu braków o których koniec końców nie mielibyśmy pojęcia!

Co tu znajdziesz?

Zwracałem uwagę w pierwszym wpisie na blogu podstaw francuskiego, że postaram się poświęcić każdą sekundę mojego wolnego czasu, aby tworzyć tą stronę. Najprawdopodobniej jeszcze w Maju tego roku znajdziesz tu około 10 słowników tematycznych z ponad 500 słówkami! Jakby tego było mało postaram się nagrać przynajmniej część słówek oraz przygotuję przykładowe zdania!

Jeśli chcesz być na bieżąco ze zmianami na stronie, zapraszam Cię do polubienia konta na Facebooku!