Podstawyfrancuskiego startują!

Hej! Jest godzina 2 w nocy gdy piszę ten artykuł. Z zacieszem na ustach chciałbym oznajmić, że w końcu mam czas na ten projekt! Tak, na najlepszą stronę o języku francuskim! Tylko tyle, albo aż tyle! (dla mnie jest to akurat duży kamień milowy 🙂 ). Pokrótce wyjaśnię, jak to będzie wyglądać.

Misja strony

Na półkach sklepowych nigdy nie potrafiłem znaleźć dobrych DOBRYCH opracowań języka francuskiego. To samo z internetem. Nauczyć się tego języka to jak przejść przez wrota piekieł, albo myć szybę w deszczu. Tracisz godziny i nic nie wiesz!

O co temu autorowi chodziło? Znacie to?

Chciałbym, aby podstawyfrancuskiego były ikoną łatwej, nowoczesnej i praktycznej nauki. IKONĄ. Na stronie w ciągu następnego roku znajdziecie setki słowników tematycznych, lekcji gramatycznych, pdf’y do druku, nagraną wymowę, rozmówki, czy kursy od poziomu początkującego do zaawansowanego. Krótko i konkretnie. Przy okazji nie planuję za to pobierać pieniędzy, więc byłbym bardzo wdzięczny, jeśli polecilibyście ją swoim znajomym 😉 Im nas więcej – tym lepiej!

Kurs podstaw języka

Moim pierwszym przedsięwzięciem jest stworzenie darmowego kursu podstaw francuskiego, który będzie składał się z 3 działów i 20 lekcji? Tak wyglądają wstępne założenia, może okazać się, że liczby będą większe. Kurs zostanie wyposażony jako pierwszy w wymowę i praktyczne przykłady, które przydadzą Ci się we Francji 🙂 Myślałem również o interaktywnych ćwiczeniach, ale obawiam się, że stworzenie takiego systemu będzie mnie zbyt dużo kosztować.

Kurs znajduje się na stronie głównej.

Rozmówki francuskie

W menu możesz zauważyć zakładkę „Rozmówki„. Projekt będę rozwijał równocześnie z kursem podstaw językowych. Ze względu na jego małe rozmiary, możliwe, że zostanie ukończony jako pierwszy. Rozmówki to najważniejsze informacje pogrupowane tematycznie.

Słowniki tematyczne i lekcje gramatyczne

To już chyba tradycja na każdej stronie językowej 🙂 Postaram się przyłożyć do jakości tych porad naukowych. Nie jestem wielbicielem gramatyki, wiec będziecie musieli wybaczyć mi moje braki na stronie, nie każdy temat opracuję. To oczywiście nie oznacza, że go nie potrafię… Po prostu słówka w porównaniu do gramatyki wchodzą mi kilkadziesiąt razy szybciej. Szkoda i mojego czasu, bo widzę, że gramatyka jest dość dobrze opracowana na innych stronach internetowych.

Ostatnie – trzymajcie za mnie kciuki!

Błagam, trzymajcie za mnie kciuki! Żeby mi tam moja motywacja nie wygasła w środku tworzenia tej strony! Szkoda byłoby mojego czasu, jak i waszego. W końcu fajnie byłoby, aby idea, którą tutaj zaserwowałem się spełniła 😉

Pa! Do zobaczenia!