Czy opłaca się wyjechać w celach zarobkowych do Francji?

Praca zajmuje nam 1/3 życia, nic dziwnego, że chcemy ten czas w jak najlepszy sposób zagospodarować. W Polsce trudno o dobrze płatną pracę, szczególnie w mniejszych miejscowościach. Nie dziwota, że Niemcy są tak popularnym kierunkiem emigracyjnym. Od razu nasuwa mi się pytanie – po co wybierać Niemcy? Przecież jest tyle innych krajów! (choć osobiście lubię Niemcy i ich język). W tym artykule przedstawię argumenty za i przeciw – wyjazdowi zarobkowemu do Francji! Zapraszam.

Francja, a zarobki

Zarobki we Francji są o 7 tyś. dolarów rocznie większe w porównaniu do Włoch, o 4 tyś niższe od Niemieckiej gospodarki. To mimo wszystko nie duże różnice, zważywszy, że PKB Niemców wynosi 45 tyś/na osobę rocznie, Francji 41 tyś, Włoch 33 tyś dolarów. Oczywiście wśród tych zestawień trzeba patrzeć na liczbę zamożnych rodzin, bo one dośc konkretnie ten ranking zawyżają.

Z moich osobistych doświadczeń i przeglądania ofert na portalach ogłoszeniowych (w j. francuskim), myślę, że różnice pomiędzy Niemcami, a Francją są niewielkie. Mogę śmiało powiedzieć, że gdyby nie leniwy styl bycia Francuzów, to praca we Francji byłaby bardziej opłacalna niż u naszego sąsiada 😉

W takim razie Francja i praca – To się opłaca!

Język francuski wymagany

We Francji nie spotkamy tak dużej Polonii jak w Niemczech. Ucząc się języka francuskiego, nie dość, że pomijamy pośredników pracy to w dodatku zarabiamy automatycznie (prawie) na równi z Francuzem. Jeśli znamy język francuski na naprawdę profesjonalnym poziomie i mamy znośny akcent, wtedy możemy liczyć na sporą pensję 😉 Mówię tutaj na tyle sporą, że mieszkanie 50m2 w 100 tyś mieście kupisz w ciągu 4 lat, pracując w hotelu.

Wszystkich leniwych jednak zawiodę – francuski OBOWIĄZKOWY

Przerwy w pracy i kultura

Francja już dawno ma za sobą wyścig szczurów w którym uczestniczy Polska. Jeśli chcesz spokojnie i z szacunkiem pracować przez te 8 godzin to wybór powinien paść na Francję. Nie mówię, że w Polsce się to nie zmieni – bo już zaczyna się zmieniać. No, ale patrzę przez pryzmat TERAZ. Francuzi to też leniwy naród, lubiący przyjemności. Kto słyszał bardzo długa przerwa na lunch? 😀 😛

Pracuj we Francji, inwestuj w Polsce!

Francja swojego statusu nie zmieni – bo już go ma. Inwestując w Polsce w mieszkanie, podwoi ono swoją wartość w ciągu 10 lat. Takich cudów we Francji nie ma. Jestem wielkim zwolennikiem wyjazdu za granicę w celach zarobkowych, no i poznania świata – ale Polska jeśli nie znasz innych języków np. Chiński, czy Rosyjski to najlepszy kraj do lokowania pieniędzy! Pomyśl nad tym jeśli już zdecydujesz się pracować za granicą!

Dodaj komentarz